Акція

«Право на здоров’я» гасло цьогорічної акції "Свічкова хода"

1 грудня відзначається Міжнародний день боротьби зі СНІДом. Ми говоримо про цю страшну хворобу все більше, шляхи зараження та способи профілактики.

ВІЛ та СНІД… Сьогодні нам часто зустрічаються ці слова на плакатах, у газетах та журналах, їх чуємо по телевізору, радіо і просто від дорослих. Але, на жаль, більшість із нас не усвідомлює, яку загрозу він несе людям. Найчастіше ми думаємо – « мене це не стосується», « зі мною цього не трапиться», та ніхто не знає, де чекає нас біда. СНІД – одна з найголовніших проблем, з якою людство зіткнулося у ХХ столітті і увійшло у ХХІ ст. У всьому світі проводяться наукові роботи зі створення вакцини та ліків проти – інфекції, але на сьогодні СНІД не лікується. Єдиним методом боротьби із хворобою залишається попередження передачі вірусу.

«Право на здоров’я» - є цогорічним гаслом проведення акції. За традицією - 1 грудня - у Всесвітній день боротьби зі СНІДом Волинська обласна організація Товариства Червоного Хреста України за участю волонтерів учнівської та студентської молоді, представників релігійних конфесій, урядових та неурядових організацій провели акцію «Свічкова хода» в обласному центрі.

Волонтери в яскравих формах з емблемою Червоного Хреста через плакати-гасла, прапорці, літературу з профілактичною тематикою ВІЛ/СНІДу, запалені лампадки, які несли в руках намагалися привернути увагу громадськості до проблем ВІЛ- позитивних людей йдучи вулицею Лесі Українки та взяли участь у мітингу на Театральній площі.

В ході мітингу виступили: Орлецька Наталія Миколаївна заступник головного лікаря обласного центру по профілактиці та боротьби зі СНІДом , духовенство Української Православної церкви, начальник Управління охорони здоров'я Луцької міської ради – Якимчук Микола Арсентійович, які надали присутнім інформацію про показники ВІЛ/СНІДу на сьогоднішній день в Україні-області-місті-районі та ще раз наголосили, що лише від нас залежать наші здоров’я та життя.

Нам слід пам’ятати, що СНІД є небезпечним захворюванням доки він не виявлений! Люди, які знають про свій ВІЛ статус та отримують антеретновірусну терапію є безпечними для оточуючих!!!!<
<
<
<