Діяльність : Міжнародна діяльність

Медико - соціальна допомога

Правду кажуть: істинна доброта
не в словах, а передусім у справах.
І для людей, що працюють
в Товаристві Червоного Хреста,
творити добро – це невід’ємна
складова професії, життєве
покликання і стан душі.

Наданням медико-соціальної допомоги на дому, в медико-соціальних центрах та кімнатах Червоного Хреста самотнім громадянам похилого віку, інвалідам, багатодітним сім’ям, дітям-сиротам займається патронажна служба Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Патронажна служба

Головна медична сестра ВОО ТЧХ України – Коломієць Ярослава Василівна

У 1961 році на Волині було створено патронажну службу Товариства Червоного Хреста України для надання медико-соціальної допомоги одиноким та непрацездатним людям, інвалідам, ветеранам війни та праці, дітям-сиротам та багатодітним сім’ям, а також для проведення медико-соціальних, профілактичних та навчально-освітніх програм серед населення.
У складі патронажної служби Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України працює 82 працівники, які надають медико – соціальну допомогу в 16 районах та 2 містах області. Серед них – 1 Головна медична сестра, 1 - Старша медична сестра, 71 - Медична сестра , з яких - 41 особа, які працюють в місті та 42 фізичних особи, що працюють в сільській місцевості; 9 Молодших сестер з яких - 2 працюють в місті та 7 осіб, що працюють в сільській місцевості. Серед працівників патронажної служби медичну освіту мають: Головна медична сестра, Старша медична сестра та 71 - Медична сестра. Не зважаючи на професійний рівень медичного персоналу особлива увага звертається на організацію медичної допомоги, необхідність чуйного, турботливого ставлення до людей похилого віку – ветеранів, інвалідів війни, інвалідів праці, учасників бойових дій.

На протязі 2015 року проведена робота по підвищенню професійного рівня патронажних медичних сестер обласної організації Товариства:
- мають кваліфікаційну категорію – 57 сестер медичних патронажних;
- пройшли курси удосконалення загальна практика сімейна медицина - 6 сестер медичних патронажних – оволоділи суміжними професіями: масажу, фізіотерапевтичних процедур при міських і районних ЦПМСД – 12 сестер медичних патронажних.

До складу Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України входять такі структурні підрозділи:
- медико – соціальні центри – 6;
- медико – соціальні кімнати – 15;
- пункти Червоного Хреста по наданню першої допомоги – 41;
- банки одягу 31, в яких щорічно отримують допомогу потребуючі громадяни, понад 29 896 осіб;
- пункти прокату – 31, де користуються послугами на протязі року 681 особа, які отримують інвалідні візки, туалетні крісла, допоміжні пристрої для ходьби, предмети догляду за хворими, одяг. Забезпечення пунктів прокату проводиться від надходження гуманітарної допомоги від Німецького Червоного Хреста, благодійних місій, релігійних конфесій.

Роботу в центрах і кімнатах медико-соціальної допомоги проводять сестри медичні патронажні та молодші сестри з залученням до цієї роботи волонтерів із числа учнівської та студентської молоді, пенсіонерів із числа медпрацівників.

При потребі пацієнтів, які звертаються в центри і кімнати медико-соціальної допомоги проводиться робота з надання консультацій лікарів з різних профілів при співпраці із закладами охорони здоров’я.

Приклад тому: центри і кімнати медико-соціальної допомоги, де лікарі, які вийшли на пенсію, ведуть прийоми підопічних Червоного Хреста:
- в Володимир-Волинському районі;
- в Горохівському районі;
- в Ковельському районі;
- в Ківерцівському районі;
- в Ратнівському районі;
- в Ковельському районі;
- в Іваничівському районі;
- в Турійському районі;
Надано консультацій лікарів в центрах - 2 606, надано консультацій лікарів в кімнатах - 2 819.

При центрах медико-соціальної допомоги в Ківерцівській, Ковельській, Луцькій районних організаціях створено аптечні пункти де проводиться відпуск лікарських препаратів населенню по знижених цінах.

Потребуючі громадяни отримують при потребі допоміжні пристрої для ходьби, інвалідні візки, Надано консультацій лікарів в та інші предмети догляду за хворими.

В В-Волинському, Ковельському, Ківерцівському, Луцькому районах в центрах і кімнатах медико-соціальної допомоги надаються безкоштовно послуги перукаря та ремонту взуття та одягу самотнім громадянам похилого віку та інвалідам.

Протягом 2015 року сестри медичні патронажні надали допомогу понад 8468 пацієнтам, до яких зроблено 139 426 відвідувань на дому. Кількість пацієнтів, яким надали допомогу патронажні молодші сестри вдома 75. Загалом молодшими сестрами надано 46 736 послуг. Всередньому патронажна молодша сестра здійснює 198,8 відвідувань до одного хворого за рік. Кількість одиноких людей похилого віку, які потребують допомоги і знаходяться на обліку обласної організації Товариства 3 936 з них лежачих хворих - 906. Патронажною службою проводиться санітарно-освітня робота в структурних підрозділах Товариства, серед пацієнтів, в первинних організаціях, які відвідують медичні сестри по виконанню статутних завдань, в загальноосвітніх школах та учбових закладах області. Проведено 12 300 бесід. Патронажною службою обласної організації проведено 437 благодійних акцій та 692 занять з догляду за хворими в домашніх умовах. Надано медичних послуг сестрами медичними патронажними 380 994, соціально-побутових 9 617
Загальна кількість людей, що отримали допомогу становить – 30 068 чол.