Діяльність :: Молодь і Червоний хрест

Молодь і Червоний Хрест

Вагоме місце в роботі Червоного Хреста посідає його молодіжна ланка, що охоплює своєю діяльністю школярів та студентів. Юні червонохрестівці допомагають своїм одноліткам набути впевненості в собі, вчаться надавати першу допомогу, намагаються полегшити страждання інвалідів, зробити самотнє життя знедолених повноціннішим.

Відомо, що прагнення добра, милосердя, благодійництва формується змалку, Саме в дитинстві та юності людина переживає найщиріші почуття й сповнена бажання допомогти.

Тому робота з молоддю займає важливе місце у структурі Товариства Червоного Хреста, яка базується на вихованні у молодих людей впевненості, віри в принципи гуманності, намаганні попереджувати та полегшувати страждання людей, навчання людей безпечній поведінці.

Не дати згаснути цим почуттям покликані 531 загонів милосердя, 466 медико–санітарних гуртків, що успішно діють у середніх навчальних закладах області.

Учнівська та студентська молодь у складі волонтерських загонів надає допомогу одиноким непрацездатним громадянам (акція до Великодня), ветеранам війни (акція до Дня Перемоги), інвалідам (до Міжнародного дня інвалідів).

Протягом 2011 року Волинська обласна організація спрямувала свою діяльність на виконання Національної програми по роботі з молоддю. 2011 рік проголошений Міжнародною Федерацією Товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця Роком Волонтера, усі заходи та акції спрямовані на залучення молоді до молодіжного волонтерського руху.

У жовтні 2011 року, на Всеукраїнській молодіжній асамблеї у м.Харків було прийнято молодіжну програму, в якій молодь залучається і працює за такими основними напрямками – поширення знань (розповсюдження знань про основоположні принципи і практику Міжнародного Руху і ТЧХУ як його складової, міжнародне гуманітарне право, подолання стигми і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, попередження торгівлі людьми); підготовка до допомоги під час катастроф і подолання їх наслідків (навчання наданню першої медичної допомоги постраждалим, формування і підготовка загонів милосердя, заходи, спрямовані на поліпшення навколишнього середовища); охорона здоров'я (профілактику соціально-небезпечних захворювань, пропаганду здорового способу життя); соціальна підтримка (залучення молоді до роботи з самотніми людьми похилого віку, інвалідами, сиротами, збір гуманітарної допомоги для вразливих верств населення).

При обласній, районних та міських організаціях Товариства створенно молодіжні клуби. У них волонтери-лідери мають змогу спілкуватися за інтересами, планувати спільні акції, виявляти ініціативу та брати безпосередньо участь в організації та проведенні різноманітних інформаційно-просвітницьких кампаній та доброчинних заходів.

Волонтери обласної, районних та міських організацій Товариства Червоного Хреста беруть активну участь благодійних акціях під керівництвом працівників даних організацій.
27 травня 2015 року волонтери всіх 18 районних та міських організацій області взяли участь у «Форумі волонтерів Волинської обласної організації Товариства Червного Хреста України» за правилами якого кожен учасник пройшов естафету у 3 етапи :І - «Історія Товариства Червоного Хреста України та Червоного Півмісяця» (теорія), ІІ – «Навики надання першої допомоги» - де також перевірялися практичні навички, ІІІ – «Профілактика ВІЛ/СНІДу» (з додатковою оцінкою санбюлетня) на кожному з яких членами суддівської комісії був обраний лідер. Крім того кожен волонтер представив номер своєї художньої самодіяльності. За підсумками заходу обрано 3 призових місця.

За підсумками форуму всі учасники були нагороджені призами. В рамках заходу відбулася церемонія нагородження найактивніших волонтерів в загальній номінаці: «Найактивніший волонтер області 2015 року». І призове місце отримала волонтер Луцької районної організації Товаритсва Червоного Хреста України – Михалевич Божена, ІІ місце виборола Нечипорук Ірина – волонтер Луцької міської організації Товариства Червоного Хреста України, ІІІ місце отримала – Позняковська Анастасія – волонтер Ківерцівської районної організації Товариства Червоного Хреста України.

Вже 5 рік поспіль Національним Комітетом Товариства Червоного Хреста України проводиться молодіжна асамблея в якій беруть участь волонтери-лідери, представники обласних організацій Товариства. 2015 року у V Національній молодіжній Асамблеї ТЧХ України, яка проходила у м. Яремче, за фінансової підтримки МКЧХ від Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста Укрїни взяли участь Ничипорук Ірина та Бурдак Яна.

В рамках заходу відбулось вшанування пам’яті загиблих волонтерів Червоного Хреста та Червоного Півмісяця у світі. Учасниками Асамблеї було заслухано основні результати роботи Молодіжної комісії у 2015 році та обрано її членів на 2016 рік. Також було обрано лідерів 5 кластерів.

Учасники молодіжного форуму прослухали різноманітні семінари з пріоритетних напрямків волонтерської діяльності та значущості волонтерства у світі, способів залучення бенефіціарів до лав волонтерів, основ лідерства, нормативної бази діяльності ТЧХУ, міжнародного гуманітарного права, захисту символіки Червоного Хреста, інформаційної політики та рамок безпечнішого доступу, мінної безпеки. Новинкою був розгляд і вивчення на засіданнях Етичного кодексу поведінки червонохрестівця. Після ґрунтовного ознайомлення з ним, його було підписано кожним делегатом.

Цей документ підписали і делегати Волинської ОО ТЧХ України, котрі відразу після асамблеї почали працювати з активом молодіжної організації Червоного Хреста Волині, щоб детально ознайомити колег з прийнятими документами на Асамблеї і поділитися з ними особистими враженнями.