В 2015 році за фінансування Міжнародної Федерації Товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця обласною організацією Товариства реалізовувались програми:
-«Регіональна ініціатива з охорони здоров'я у Волинській області 2014-2015 р.р.»;
-«Міжнародна Чорнобильська програма гуманітарної допомоги та реабілітації»;
За фінансування Міжнародного комітету Червоного Хреста виконувалась програма:
-«Відновлення родинних та консульських зв'язків для нерегулярних
мігрантів, затриманих в Україні».
У 2015 році продовжувалася співпраця з Німецьким Червоним Хрестом м.Бад Нойєнар-Арвайлер, делегація якого двічі побувала на Волині, з метою надання гуманітарної допомоги, а саме:
20 березня 2015 року - доставлена гуманітарна допомога вагою 11 375 кг на суму 2065 євро;
10 жовтня 2015 року - отримана гуманітарна допомога вагою 14 675 кг на суму 2532 євро.
Всього за рік від Німецького Червоного Хреста отримано гуманітарної допомоги на загальну вагу 26050 кг на суму 4594 євро.
З 8 по 16 серпня 2015 року 19 волинських дітей-сиріт, напівсиріт, дітей з багатодітних сімей, дітей батьки яких учасники та загиблі в АТО на запрошення колег Німецького Червоного Хреста округу Арвайлер м. Бад Нойєнар-Арвайлер відпочивали в Освітньому центрі Німецької асоціації з порятунку життя м. Лємен (федеративна земля Рейнланд-Пфальц).
Поїздка відбулася завдяки Німецькому Червоному Хресту, колеги якого зібрали і оплатили всі витрати на дорогу.
Також продовжувалася співпраця з Люблінським регіональним відділенням Польського Червоного Хреста, делегація якого двічі побувала на Волині з метою організації, навчання і проведення змагань по наданню першої домедичної допомоги і реалізації Проекту «Молодіжний чемпіонат. Перша допомога», що фінансувався в рамках «Зміни в регіоні» Польсько-американського фонду Свободи – Ріта.
В рамках Проекту на запрошення Люблінського регіонального відділення Польського Червоного Хреста група із 15 волонтерів і 3 працівників-вихователів обласної організації Товариства з 19 по 28 вересня побувала в Республіці Польща м. Мшана Дольна.
Метою візиту було підвищення рівня знань у галузі правил надання першої допомоги учнівської та студентської молоді віком 14-18 років.
Протягом всіх днів перебування, волинська молодь разом з польськими волонтерами навчалася навикам надання першої допомоги.
Свої знання і набуті практичні навички команда із Волині в складі 5 червонохресних волонтерів продемонструвала під час участі у змаганнях по Проекту «Молодіжний чемпіонат Перша допомога, які проводились в м. Любліні, Республіка Польша в 23 раз.
За підсумками змагання в яких прийняли участь 16 команд з польських воєводств і наша команда, яка із 17 команд зайняла 7 місце і була нагороджена 2 манекенами для тренувань.
При змаганнях і підведенні підсумків прийняла участь голова обласної організації Товариства Пришко В.С., яка подякувала Польському Червоному Хресту за запрошення і в свою чергу запросила польську делегацію на Волинь з метою реалізації даного Проекту в області.
27 серпня делегація Люблінського регіонального відділення Польського Червоного Хреста у складі керівника делегації Кшиштофа Якубовскі – координатора програми і Матеуша Чіхого – координатора Проекту побувала на Волині з метою допомоги у проведенні змагань як на районному, міському рівнях так і на обласному.
Вдруге Польська делегація в кількості 5 осіб 26 листопада побувала на Волині, представники якої спостерігали за ходом проведення обласного І Чемпіонату «Перша допомога на Волині», а також брали участь в нагородженні переможців і учасників змагань.
З з 21 по 23 жовтня побувала делегація у складі Гульзар Сайри, делегата з питань розшуку та відновлення родинних зв’язків МКЧХ, Білим Наталії співробітника Регіональної делегації МКЧХ (Київ) у супроводі координатора програми з міграції, завідуючої відділом розшуку НК ТЧХ України Царюк Ірини, яка ознайомилася з сучасними проблемами затриманих мігрантів у місцях їх тимчасового перебування, вивчала їх першочергові потреби та визначала подальшу роль Червоного Хреста у вирішенні цих питань.
Представники делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста дали позитивну оцінку виконання «Програми з відновлення родинних і консульських зв’язків для мігрантів в Україні» в області.
Представники делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста дали позитивну оцінку виконання «Програми з відновлення родинних і консульських зв’язків для мігрантів в Україні» в області.
"Регіональна ініціатива з охорони здоров'я у Волинській області"
Здоров’я людини – одна з найбільших соціальних цінностей. Згідно з Конституцією України держава несе відповідальність перед людиною за свою діяльність, беручи зобов’язання забезпечити виховання здорового покоління, від чого значною мірою залежить стан розвитку країни, її економічний, інтелектуальний та духовний потенціал – ресурс розвитку суспільства.
Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу залишається одним з пріоритетних завдань держави. Незважаючи на досягнуте зниження інтенсивності епідемічного процесу ВІЛ-інфекції, зросли ризики щодо поширення ВІЛ в умовах існуючої гуманітарної кризи та бойових дій на сході України.
За період 1987-2015 (6 міс.) рр. серед громадян України зареєстровано 271 942 ВІЛ-інфікованих особи, у тому числі 79 569 випадків захворювання на СНІД та 36 922 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.
Такі дані були оприлюднені під час прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначають щороку 1 грудня.
2015-ого цей день пройшов під гаслом «Досягнення нульової відмітки: нуль число нових захворювань на ВІЛ-інфекцію. Нуль дискримінації людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією. Нуль смертей унаслідок СНІДу».
На Волині намагаються досягти цих цілей. Попри те, що на Заході нашої держави – Волинь у лідерах щодо кількості уражених ВІЛ/СНІД.
Втім, статистику псують не лише цифрові дані, а й якісні показники.
"Щорічно ВІЛ-інфекція поширюється на благополучні прошарки населення за рахунок зростання статевого шляху інфікування ( з 31,2% в 2005р. до 65% за 9 місяців 2015 року). Зростання частки статевого шляху інфікування негативно впливає на розвиток епідемії і безпосередньо пов’язано зі збільшенням кількості вагітних інфікованих жінок та народжених ними дітей.
Щорічно збільшується кількість дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів. За період епідемії (1996 – за 9 місяців 2015 року ) народилось 566 дітей, встановлено діагноз ВІЛ-інфекція 41 дитині – 7,24%. Перебуває в стадії спостереження до виповнення 1,5 річного віку 97 дітей." - констатує Олена Макаренко - головний лікар обласного центру профілактики й боротьби зі СНІД.
З 1 липня 2009 року ВОО ТЧХ України реалізує проект «Профілактика ВІЛ/СНІД серед молоді Волинської області», яка фінансується Американським Червоним Хрестом, а з 1 липня 2013 року іменується "Регіональна ініціатива з охорони здоров'я у Волинській області".
Порграма діє з мето виховання зж\дорового покоління та працює в 10 пілотних районах області: Володимир-Волинському, Ківерцівському, Ковельському, Луцькому, Любомльському, Ратнівському, Старовижівському, Туріійському районах, в м.Луцьку та Нововолинську.
Згідно даної програми в області підготовлено 35 тренерів-методистів, які щомісячно проводять інформаційні сесії за методом «рівний-рівному», розповідаючи молоді про способи зараження, методи профілактики з ВІЛ-інфекцією та обучають тренерів-волонтерів, для поширення інформації серед учнів, студентів та неорганізованої молоді.
26 лютого 2015 року в області з моніторинговим візитом перебувала Делегація у складі: регіонального представника Американського Червоного Хреста – Арона Бренда, регіонального менеджера Американського Червоного Хреста – Елеонори Скибенко та координатора Програми Національного комітету ТЧХ України – Ірини Городецької.
В рамках візиту делегація побувала в Ківерцівській ЗОШ І-ІІІ ст. №4 , де прийняла участь в інформаційній сесії серед учнів 9 класу, яку провели тренери-волонтери, десятикласники школи Назарук Марія та Позняковська Анастасія під керівництвом досвідченого тренера-методиста Оришкевич Ірини, яка працює по даній Програмі з початку її реалізації. Крім того представники делегації переглянути виступ соціального психологічного театру «Табу» на тему: «Молодь за життя» та прослухали презентацію роботи по Програмі в Ківерцівському районі, яку провели Ірина Оришкевич та голова Ківерцівської районної організації ТЧХ України, районний координатор Програми – Любов Новосад.
27 травня 2015 року відбувся «Форум волонтерів Волинської обласної організації Товариства Червного Хреста України» в якому взяли участь волонтери всіх 18 районних та міських організацій області.
Захід проходив у три етапи: одним з яких був – «Профілактика ВІЛ/СНІДу» (з додатковою оцінкою санбюлетня) на кожному з яких членами суддівської комісії був обраний лідер. Крім того кожен учасник представив номер своєї художньої самодіяльності. В підсумку обрано 3 призових місця.
Волинська обласна організація Товариства Червоного Хреста України розглядає проблему боротьби із ВІЛ/СНІДом передусім як проблему відповідальності суспільства загалом і кожного громадянина зокрема не тільки за своє життя, а й за майбутнє держави. Адже більшість людей ставляться до інфікованих, або наркотично залежних негативно, навіть агресивно. Товариство вкотре підіймає широку тему прав та захисту тих, хто знаходиться під тиском стигми та дискримінації. Обласна організація Товариства усіма силами намагається блокувати небезпеку для оточуючих, насамперед - для дітей.
Програма «Відновлення родинних та консульських зв’язків для нерегулярних мігрантів, затриманих в Україні»;
Координатор – Дзюбинський Михайло Федорович
У світі зростає кількість збройних конфліктів, почастішали стихійні лиха та техногенні катастрофи, внаслідок чого погіршується соціальне забезпечення громадян, що проживають на постраждалих територіях.
Міжнародні міграційні процеси стають невід’ємною складовою сучасних економічних, політичних, культурних взаємовідносин між державами.
Вимушена трудова, етнічна, незаконна та інші різновиди міграції, химерно переплітаючись, охоплюють усі регіони світу, набуваючи в кожному з них особливостей.
Завдяки географічному положенню й у зв’язку з ліберальним законодавством, збереженням міжетнічного миру і політичної стабільності, а також через жорстокість і міграційного законодавства в Західній Європі, Україна залишається привабливою для нелегальних мігрантів і як транзитна країна, і як країна призначення, що створює для держави серйозні проблеми.
Необхідність пошуку шляхів урегулювання міграційних потоків і протидії незаконній міграції, в Україні спонукає Національне Товариство на прогресивні кроки, аби сприяти виконанню державою її міжнародних зобов’язань щодо захисту прав біженців та шукачів притулку, які належать до найбільш уразливих категорій громадян.
З цією метою Товариство Червоного Хреста України за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Адміністрації державної служби України з 2004 року здійснює Програму з відновлення родинних і консульських зв’язків для затриманих в Україні нерегулярних мігрантів, які перебувають у місцях тимчасового утримання органів охорони державного кордону в Західній Україні.
15 січня 2008 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду з Євросоюзом про реадмісію, згідно з якою на території України будуть обладнані табори для мігрантів , затриманих на наших кордонах, котрі слідували до країн ЄС.
12 вересня того ж року на виконання Угоди в с. Журавичі, Ківерцівського району відкрито пункт тимчасового тримання мігрантів. З 19 вересня 2008 року в області реалізується програма «Відновлення родинних та консульських зв’язків для нерегулярних мігрантів, затриманих в Україні».

Всього за 2015 рік прийнято на особистому прийомі обласним координатором програми та надано допомогу карточками для таксофонів 136 мігрантам, здійснено 167 телефонних дзвінків, проведено 134 бесіди.
В обласному комітеті організовано куточок для громадян, які звертаються з питань розшуку. На інформаційному стенді «Червоний Хрест інформує» розміщена інформація про напрями розшукової діяльності, зразки заяв і вимоги до їх оформлення.
в ході яких з'ясовувались питання:
- потреби в отриманні таксоіонної катрки для телефонного дзвінка до своїх родин;
- заповнити Посилання Червоного Хреста;
- заповнити ідентифікаційну форму Червоного Хреста
Волинською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України було закуплено товари для надання гуманітарної допомоги затриманих мігрантів і сформовано 100 гігієнічних наборів вартістю 70 грн. кожний на загальну суму 7 000 грн. до складу набору входили: туалетне мило, зубна паста та рушник, які видані кожному мігранту, який знаходився на утримуванні в ПТПІ.
З моніторинговим візитом – виконання спільної програми Товариства Червоного Хреста України і Міжнародного комітету Червоного Хреста по відновленню родинних та консульських зв’язків для нерегулярних мігрантів, затриманих в Україні з 21 по 23 жовтня побувала делегація у складі Гульзар Сайри, делегата з питань розшуку та відновлення родинних зв’язків МКЧХ, Білим Наталії співробітника Регіональної делегації МКЧХ (Київ) у супроводі координатора програми з міграції, завідуючої відділом розшуку НК ТЧХ України Царюк Ірини, яка ознайомилася з сучасними проблемами затриманих мігрантів у місцях їх тимчасового перебування, вивчала їх першочергові потреби та визначала подальшу роль Червоного Хреста у вирішенні цих питань.
Представники делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста дали позитивну оцінку виконання «Програми з відновлення родинних і консульських зв’язків для мігрантів в Україні» в області.
Міжнародна чорнобильська програма
Міжнародну Чорнобильську програму гуманітарної допомоги і реабілітації у Волинській області запроваджено згідно розпорядження Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України від 22 липня 2010 року № 69 о/д, в рамках договору між Волинською обласною клінічною лікарнею та Волинською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України.
За час роботи бригади з серпня 2010 року оглянуто 42 196 осіб, щитоподібна залоза обстежена у 38 720 осіб. Захворювання щитоподібної залози виявлено у 7 841 особи.
15 квітня 2015 року на Волинь, з метою узагальнення досвіду Міжнародної Чорнобильської програми гуманітарної допомоги і реабілітації, прибула місія експертів Європейського зонального представництва Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у складі Олексія Гартінського – керівник місії, лікаря Жан-П’єра Ревеля та Миколи Нагорного.
Метою візиту було підведення підсумків реалізації даної програми. В ході візиту проведено низку робочих зустрічей та нарад з представниками державної та виконавчої влади, управлінням охорони здоров’я.
На час візиту бригада працювала хоча і не мала фінансування МФ Товариств ЧХ і ЧП, але надія на відновлення фінансування не полишала нас.
Сьогодні приємно сказати, що надійшли кошти та розпочато фінансування програми з 1 листопада 2015 року.
Це ще раз підтвердило, що програма не може бути закрита, адже користь від неї очевидна.